Jump to content

Welcome to Autoworld Forum !

Sign In or Register to gain full access to our forums. By registering with us, you'll be able to discuss, share and private message with other members of our community.

Close

Yamaha Nouvo LC 135

• Please log in to reply

whathef

Posted 07 January 2010 - 02:10 AM

whathef

Road Warrior

QUOTE (wanida @ Sep 6 2009, 09:41 PM) <{POST_SNAPBACK}>
hi whathef, yes I have to agree with you that NLC top speed is not something to cheer abt as compared to Elegan, even I think Ego s performs more better.. smile_tongue.gif

Ego S might perform better, on meter only

Typical small bike. light meter.

On the other hands, i think Nouvo LC speedo is almost accurate compared to GPS reading. Compared to LC135, 160kmh only reads 12xkmh on GPS. Give it a try.

blurMie

Posted 15 April 2011 - 09:47 AM

blurMie

1st Gear

hi, apa kabar sume. nak mintak nasihat skit kat otai2 kat sini.
aku baru pakai NLC. xpernah ada experience pasal scooter ni.
seminggu lepas aku amik NLC, aku rasa engine dia vibrate (grrrrrr.........grrrrrrr.......grrrrrrr) bila aku bawa 50-60km/h. aku tanye kedai, dia cakap normal scooter cam tu sbb gear shifting. dia suh aku bawa 70-80. so, aku try la bawa 70-80, tp aku rasa vibrate tu makin laju (grrr...grrr...grrr....grrr...). ikut speed la, kekadang tu aku macam tayar belakang aku pancit, berenti tgk ok je. rasa macam lalu kat line kuning pun ada, rasa macam jalan tak rata pun ada, especially klu aku bawa kt highway. aku pn complain balik kt kedai tu. dia kata dia check dah ngn kilang, kilang kata benda tu normal sebab barang baru. ketat lagi dan akan hilang lepas 3000 km. aku xpuas hati, aku bawa NLC aku pegi yamaha sg buloh. diorang check, pn kata benda tu normal. aku tak tahu macam mane diarang check. aku xnmpk pn diarang bawa moto aku smpi 70-80. aku dah xleh nak ckp ape dah. balik je la. skang ni meter dah dekat 900km. vibrate tu masih lagi ada, aku rasa makin kuat adalah. so, nak tanye la pendapat otai kat sini. sama ada benda ni normal atau aku telah dikencing. setakat ni, aku rasa xpuas hati ngn NLC aku ni...

tima kasih banyak kepada yg membantu.

wanida

Posted 15 April 2011 - 11:09 PM

wanida

Fast & Furious

QUOTE (blurMie @ Apr 15 2011, 09:47 AM) <{POST_SNAPBACK}>
hi, apa kabar sume. nak mintak nasihat skit kat otai2 kat sini.
aku baru pakai NLC. xpernah ada experience pasal scooter ni.
seminggu lepas aku amik NLC, aku rasa engine dia vibrate (grrrrrr.........grrrrrrr.......grrrrrrr) bila aku bawa 50-60km/h. aku tanye kedai, dia cakap normal scooter cam tu sbb gear shifting. dia suh aku bawa 70-80. so, aku try la bawa 70-80, tp aku rasa vibrate tu makin laju (grrr...grrr...grrr....grrr...). ikut speed la, kekadang tu aku macam tayar belakang aku pancit, berenti tgk ok je. rasa macam lalu kat line kuning pun ada, rasa macam jalan tak rata pun ada, especially klu aku bawa kt highway. aku pn complain balik kt kedai tu. dia kata dia check dah ngn kilang, kilang kata benda tu normal sebab barang baru. ketat lagi dan akan hilang lepas 3000 km. aku xpuas hati, aku bawa NLC aku pegi yamaha sg buloh. diorang check, pn kata benda tu normal. aku tak tahu macam mane diarang check. aku xnmpk pn diarang bawa moto aku smpi 70-80. aku dah xleh nak ckp ape dah. balik je la. skang ni meter dah dekat 900km. vibrate tu masih lagi ada, aku rasa makin kuat adalah. so, nak tanye la pendapat otai kat sini. sama ada benda ni normal atau aku telah dikencing. setakat ni, aku rasa xpuas hati ngn NLC aku ni...

tima kasih banyak kepada yg membantu.

vibrate tak sepatutnya berlaku unless kalau moto tu dalam keadaan idle (tak bergerak)..aku pakai gak NLC dulu tapi tak penah plak hadapi problem cam ni..last2 jual pas pakai 2 bulan..tak sesuai ngan jiwa aku...lagi satu, fork depan dia bahaya la especially langgar lubang..hati2 sket.. smile_approve.gif

fithry

Posted 02 November 2011 - 04:21 PM

fithry

1st Gear

hye u ols~
aku baru kat sini.aku nak tanye kat uols otai² ni.
NLC aku baru tukar block shark size 60mm + caburator UMA size x ingt plak smile_big.gif
CDI racing high speed,tp masalah yg timbul sekarang adalah cut off.still run 110km/h sahaja.
mohon perkongsian dari semua otai² smile.gif

bad8076

Posted 17 January 2012 - 05:38 PM

bad8076

Member

NLC vs SYM SYMPHONY 150.

sedang dilemma antara kedua-dua motor diatas. Sila kekawan komen sket.

ajron

Posted 24 March 2012 - 02:23 AM

ajron

1st Gear

can any1 help me. i just wondering. is this nouvo lc "panas"? which means many ppl want to steal it.