Jump to content

Welcome to Autoworld Forum !

Sign In or Register to gain full access to our forums. By registering with us, you'll be able to discuss, share and private message with other members of our community.

Close

Modenas New Kapcai

• Please log in to reply

rsa25

Posted 28 March 2009 - 02:24 PM

rsa25

Fast & Furious

QUOTE (rageaccel2 @ Mar 24 2009, 04:55 PM) <{POST_SNAPBACK}>
USD china nyer tu..huhuhu.. senang bengkok maa.. tala tahan munyee... hehehe

Rasa performance dia bawah standard LC ni. Nak cium fx pun belum tentu fx kasi tunjuk punggung dia kah kah kah... smile_tongue.gif

Apa apa pun design menarik dgr designer dari budak U utara nu.... smile_thumbup.gif
Stormbringer

wanida

Posted 29 March 2009 - 09:29 AM

wanida

Fast & Furious

QUOTE (rsa25 @ Mar 28 2009, 02:24 PM) <{POST_SNAPBACK}>
Rasa performance dia bawah standard LC ni. Nak cium fx pun belum tentu fx kasi tunjuk punggung dia kah kah kah... smile_tongue.gif

Apa apa pun design menarik dgr designer dari budak U utara nu.... smile_thumbup.gif

Dah tengok secara live semalam, overall, tak la segempak spt dalam gambar, more or less macam wave 125 x but design is way better and nicer than x-cite. Kebetulan kedai tu letak sebelah menyebelah ngan x-cite, Engin memang sama ngan x-cite but ada tambahan TPS (Throttle positioning Sensor) utk optimum penggunaan minyak katanya.

Meter memang gempak dari LC (tunjuk top speed 180kmh).Siap ada RPM meter lagi. Brek depan belakang dah disk, tak yah buat apa lagi...

Memang dengan harga RM4888 tu pada aku berbaloi lah untuk dimiliki. Jangkaan LC tak tergugat tapi shogun dan wave 125 mungkin kot... smile_big.gif

abim

Posted 31 March 2009 - 01:04 PM

abim

Fast & Furious

QUOTE (wanida @ Mar 29 2009, 09:29 AM) <{POST_SNAPBACK}>
Dah tengok secara live semalam, overall, tak la segempak spt dalam gambar, more or less macam wave 125 x but design is way better and nicer than x-cite. Kebetulan kedai tu letak sebelah menyebelah ngan x-cite, Engin memang sama ngan x-cite but ada tambahan TPS (Throttle positioning Sensor) utk optimum penggunaan minyak katanya.

Meter memang gempak dari LC (tunjuk top speed 180kmh).Siap ada RPM meter lagi. Brek depan belakang dah disk, tak yah buat apa lagi...

Memang dengan harga RM4888 tu pada aku berbaloi lah untuk dimiliki. Jangkaan LC tak tergugat tapi shogun dan wave 125 mungkin kot... smile_big.gif

aku dah try p on kunci n start dah... pastu baru nak masuk gear n jalan tokey dia suh matikan balik enjin...
mmg gempak meter dia... on jer switch trus naik satu lapan... meter rpm pun naik abis... dgn cahaya lampu yg menarik mmg nampak hempak dr meter kapcai2 yg lain... klu part yg lain LC ttp tak tergugat cam kata wanida...

QUOTE (wanida @ Mar 29 2009, 09:29 AM) <{POST_SNAPBACK}>

aku dah try p on kunci n start dah... pastu baru nak masuk gear n jalan tokey dia suh matikan balik enjin...
mmg gempak meter dia... on jer switch trus naik satu lapan... meter rpm pun naik abis... dgn cahaya lampu yg menarik mmg nampak hempak dr meter kapcai2 yg lain... klu part yg lain LC ttp tak tergugat cam kata wanida...
ABIM

tomkacak

Posted 03 April 2009 - 10:48 AM

tomkacak

Veteran

QUOTE (rsa25 @ Mar 28 2009, 02:24 PM) <{POST_SNAPBACK}>

Yea... GT128 dikeluarkan bukan utk menandingi LC... itu kata org2 Modenas... tp utk bagi saingan pada kapcai di bawah 130 cc... Means yg paling similiar dengannya ialah Wave n Shogun... so dont expect this model is same performance with lc... LC dlm kategori yg lain... Kalau nk tndingi LC jawabnya kena kuar la model 135 cc ke atas, Liquid Cooled dsb... baru adil utk wat perbandingan dgn LC... LC lawannya Elegan, baru meletup! Itu pun LC stdrt lawan Elegan stndrd... x adil juga jalau LC Modi tukar [performance racing lawan ngan Elegan stndrd! kena gak Elegan tu tukar kepada 200 cc nyer atau racing performance parts.... Aku geram tul ngan bdk2 LC asal npk aku nak ajk lumba, aku rileks je riding secara berhemah , tak kacau sapa2 & nak menikmati alam semula jadi, tp dia org ni wat aku jadi naik angin....
Mohd Norhisham

zak2one

Posted 22 May 2009 - 09:48 AM

zak2one

Member

Hye everyone!!!!!

Aku da beli da moto ni 29hb April hari tu.......Skang ni da pakai 12++km lebih.....
Apa yang aku bole bagitahu, memang berbaloi moto ni.....Nak potong LC?? LC1st batch memang tak bole...tapi LC2nd batch selamba je aku men angin...hehe...LCians jangan marah..... smile_cool.gif

Yang best moto ni memang stabil...lori 8 tayar lalu sebelah body motor tak gegar pon even pada kelajuan 130km.....
top speed moto ni yang aku pernah dapat ialah 150km.....tu meter motor ni..taktau la kat meter motot jenama lain.....

Lagi satu yang best ialah bunyi ekjos dia time kite speed.....memang sedap...padu je bunyi......

Pastu, Service Centre Modenas memang terbaik.....aku da pegi 2 kali SC kuantan dan memang dapat layanan sebagai pengguna yang sewajarnya dari kakitangan.....yang untungnya aku sebagai pengguna first model banyak dapat tukar sparepart free.....contoh balancer, stand, dan part2 lain.....

Overall, aku sangat2 berpuas hati dengan moto ni......dulu memang plan nak beli LC...tapi ramai member cakap da bersepah sangat LC...pegi mana2 LC....mesti cari kelainan......so aku pilih GT...baru je launching 2-3 minggu masa tu.....MEMANG SYOK!!!! smile_cool.gif