Jump to content

Welcome to Autoworld Forum !

Sign In or Register to gain full access to our forums. By registering with us, you'll be able to discuss, share and private message with other members of our community.

Close

Problem With My Kriss 100

• Please log in to reply

adam565

Posted 24 January 2009 - 10:31 PM

adam565

Advanced

QUOTE (iwae405 @ Jan 24 2009, 10:12 PM) <{POST_SNAPBACK}>
minat sume ..takde hal...cume skang yamaha ade kt paling bwah dalam list paling minat...

mainjet tu parts dalam karburetor...

tapi thekop tu memang minat giler suzuki... gua tabik sama dia la... aku dah check out website racing boy... sekurang kurangnyalah.... aku dapat taw gak... bahagian2 moto kat products dia... boleh la... ada macam2... xtaw legal ke x...
bercakap pasal parts... aku dah ada modal... and dah meneliti website K&N air filters... kata sorang member aku... ada satu unuversal air filter yang k&n wat untuk macam2 jenis motor... tapi yang sedikit musykil ialah... setahu aku... kereta sekarang kurang menggunakan carburettor... sume pakat EFI guna injection, kiranya ada ECU la... So kalau carb slalunya air-fuel ratio tidak semantap EFI kerana ECU mengkontrol jumlah angin dan petrol yang perlu dibakar pada saat2 teretntu supaya lebih banyak kuasa dapat dihantar kepada roda... setahu aku LC guna injection so adalah lebih logik untuk model ini memasang air filter aftermarket/racing... kerana komputer akan dapat menyesuaikan diri dengan perubahan kemasukan angin ke dalam enjin... akan tetapi... ramai pula orang kat kampung aku pasang air filter kat carburettor... sedangkan karburettor tidak menggunakan komputer untuk menetapkan berapa banyak angin dan petrol yang perlu dibakar pada saat2 tertentu... kesimpulannya... adalah lebih bahaya untuk memasang air filter kat moto ber carb berbanding dgn moto yg guna ECU injection seperti LC kerana risiko enjin terbarai... So adakah kotak angin stock sudah memadai ataupun... perlukah saya teruskan mnggunakan air filter aftermarket ori K&N?
Suzuki for life!

iwae405

Posted 25 January 2009 - 07:03 AM

iwae405

Tokyo Drifter

air filter ni sume jenis moto perlu ade...sbb intake nak angin yg bersih,habuk takleh ade..kalo tak, rosak la piston ring tuh...,valve pon bleh bocor...

tapi air filter stendet ni kebanyakannye terlalu banyak restriction..maksudnya angin yg masuk tak lawas...sbb material filter ngan kedudukan filter tu sendri...
so aftermarket filter dicipta utk mengatasi msalah ni la...die kasi anginmasuk lawas sket tp klemahan die ngan air...kalo takde cover,mmg die sedut skali air masuk ke karburetor...

so solutionnye,pkai aftermarket air filter + cover...pkai botol pon boleh kalo nak cover bndalah tu..

adam565

Posted 25 January 2009 - 11:59 AM

adam565

Advanced

QUOTE (iwae405 @ Jan 25 2009, 07:03 AM) <{POST_SNAPBACK}>
air filter ni sume jenis moto perlu ade...sbb intake nak angin yg bersih,habuk takleh ade..kalo tak, rosak la piston ring tuh...,valve pon bleh bocor...

tapi air filter stendet ni kebanyakannye terlalu banyak restriction..maksudnya angin yg masuk tak lawas...sbb material filter ngan kedudukan filter tu sendri...
so aftermarket filter dicipta utk mengatasi msalah ni la...die kasi anginmasuk lawas sket tp klemahan die ngan air...kalo takde cover,mmg die sedut skali air masuk ke karburetor...

so solutionnye,pkai aftermarket air filter + cover...pkai botol pon boleh kalo nak cover bndalah tu..

precharger filter cover, plastik kan...untuk maksimum filtration... dan block out air dan lain2 benda alah yang boleh merosakkan lapisan luar airfilter.... ya betul tuh... more restriction = less power... tak makan minyak ke? lagi satu... K&N filter ori brapa rege? ada aku dengar RM70 dengan cleaning kit... Tapi leh beli kat roadwalk RM10 je... Tapi cap ayam punya lah... mesti tak best kan? memudaratkan enjin la kowt...

boleh tak wat housing sendiri untuk air filter tu, xde la dia terkena air, sambil memaksimumkan air flow... cam ni

sebab kalau cover ngan botol cam menambah restriction lagi je... hehehe kalau salah tulun betoikan... wakaka

Suzuki for life!

iwae405

Posted 25 January 2009 - 04:49 PM

iwae405

Tokyo Drifter

boley je nak wat cover custom..sume tu kreativiti...
minyak tak kuat...psl tukar air filter ni bagi aku menambah kecekapan karburetor berfungsi,bukannye menambah jumlah minyak/angin masuk...

adam565

Posted 29 January 2009 - 12:53 PM

adam565

Advanced

Masalah masalah... inilah rupanya loose wiring yang pomen telah 'betulkan'.... konon... dia tunggu moto aku kena obehol... nak wat duit la tuh.... geram tul

dekat sikit

apala nak buat... nasibku malang betul
Suzuki for life!

iwae405

Posted 29 January 2009 - 06:59 PM

iwae405

Tokyo Drifter

cable tie tu pomen yg watkan ke?

bogelkan cover getah kaler itam tu...
then tgk ade crack tak kat die nye tip...
pastu tgk connection skali..
rasenye wire ni ok lagi..cume tgk kat soket ngan joint je la...

adam565

Posted 29 January 2009 - 11:03 PM

adam565

Advanced

QUOTE (iwae405 @ Jan 29 2009, 07:59 PM) <{POST_SNAPBACK}>
cable tie tu pomen yg watkan ke?

bogelkan cover getah kaler itam tu...
then tgk ade crack tak kat die nye tip...
pastu tgk connection skali..
rasenye wire ni ok lagi..cume tgk kat soket ngan joint je la...

yang putih tu dia wat... yang hitam tu aku yang wat, sebab bila wire tu dipegang begitu... electric starter xde wat hal... hmm... i'll try tomorrow... so far no problem dengan starter... kalau ada getaran kuat baru dia wat pasal... kiranya wire tu sensitif sangat... skang klau aku kacau wire tu... digerenti starter wat hal balik... so what if aku bogelkan penebat hitam tu? kena tangkap gambar tunjuk bro lagi? boleh aje...
Suzuki for life!

iwae405

Posted 31 January 2009 - 11:55 AM

iwae405

Tokyo Drifter

boleh aje ...
kite diskas same2 nanti

adam565

Posted 08 February 2009 - 05:27 PM

adam565

Advanced

QUOTE (iwae405 @ Jan 31 2009, 11:55 AM) <{POST_SNAPBACK}>
boleh aje ...
kite diskas same2 nanti

Uih... SOri lambat reply... pening cari keje punya pasal... ha... pasal wire tu... aku dah cuba tenangkan fikiran, sebab hari tu... bila nak bubuh air filter, pomen bukak cover tepi... dah bukak tuh... dia pasanglah air filter baru tuh... pastu bila nak start moto... dia tak tendang engkol, aku yang bendul pun tak bagitaw dia yang wayar starter(ingat ke x bro ni tongue.gif) tu cacat... tiba2 sume diam tersedu... macam baru lepas tengok hantu, pomen tu terkejut beruk tengok api percik kluar dari starter... jangan main2... kali ni API plak bukan bunyi... bukan apa, mesti bro rasa aku ni melebih lebih, kalau api percik kat atas, ke depan ke, tepi ke... takpe le jugak... ini api tu percik kat cylinder head... silap ari bulan start2, gua punya moto bakar taw... lepas tu... tobat tak pi pomen tempat aku beli moto tu... tak mau cari gaduh... tamau mintak waranti kalau apa2 damage... fuh... aku selamat... tapi starter tak selamat... tamatlah riwayat dia... sekarang main tendang2 lah... mak kita pun gelakkan, dulu guna starter, terbatuk2... skang dah mati... dia kata aku pembunuh... adeh...

ok lets get down to business... Nilah apa yang aku dah buat kat moto aku... ada yang ada kat checklist tapi belum beli... bajet punya pasal... pasal performance upgrades... tolong rekemenkan yang besh2 sekali ngan rege2... ujung bulan dapat duit jalan... ada kedai kat Bkit Mertjm namanya BMPro... memang murah2... sebab apa? kastam jual kat depa... pandai kan kastam?

Petunjuk [0] Sudah Siap
[X] Belum Siap

Visual Upgrades

1) Mini front fairing [0] RM8.00
2) Repaint / Coverset [X]
3) Tinting [0] RM4.00

Performance Upgrades

1) Air Filter [0] RM20.00
2) Sprockets [X]
3) High Cam / Low Cam [X]
4) Rebore [X]
5) Polish Header [X]
6) Racing Clutch (bukan hand clutch kikiki biggrin.gif) [X]
7) Semi Slicks [X] RM70.00 seketul brand viva macam mahal jer...
8)

Misc. Upgrades

1) Bi-Xenon Bulb [X] RM10.00
2) Nuts / Bolts [0] RM3.00
3) Sport Rim [0]
Suzuki for life!

radzi101

Posted 08 February 2009 - 10:45 PM

radzi101

Member

hello,
sori bro adam565, nak tanya skt kedai yang bro sebut kat BM 2, BMpro 2 kat ne ya? aku skrg stadi kat uitm penang so bleh la nak borong dari kedai 2, hehe. air filter pe yg bro pkai skrg. beli kat ne ya? aku pun pkai kriss, 110 la. rolleyes.gif

to bro iwae,
nak tanya skt, aku ada projek la kot rolleyes.gif nak modi moto aku ni. nak tanya psl hi-cam, dan spark plug(ngk iridium), benda 2 ni ada beri effect pada enjin performance ke? brp byk? aku sbnr nya nak tambah top speed ni. pe yg bro syor kan, klu bleh tak nak usik enjin sgt.

lagi 1, sori la tanya byk2... rolleyes.gif ada member nak jual coil api lagenda z dia, mcm ne 2, ok ke? ke kriss punya dah ckp power dr dia nya, pe pndpt bro?

jwpn dr bro2 amat diharap kan.... rolleyes.gif rolleyes.gif